Dezinfekcia Legionelly a škodlivých mikroorganizmov efektívne a rýchlo

Šoková dezinfekcia pitnej vody

Zavolajte nám (PO-PIA - 8:00-18:00)

+421 911 199 789

Potrebujete rýchle riešenie na výskyt legionell?

Šoková dezinfekcia rozvodu pitnej vody je kritickým krokom pri výskyte legionell a kultivovateľných mikroorganizmov, ktoré môžu ohroziť zdravie ľudí. Táto metóda je mimoriadne účinná a zabezpečuje okamžité odstránenie a dezinfekciu nebezpečných patogénov z vašich vodovodných systémov.

Dezinfekcia vody v priebehu 2 hodín

Naše riešenie je komplexné a efektívne. Používame najnovšie technológie a metódy, ktoré zaručia odstránenie všetkých škodlivých mikroorganizmov.  Všetky naše metódy sú v súlade s najnovšími bezpečnostnými a legislatívnymi normami.

Voda je po ukončení čistenia pitná a bezpečná.

100% GARANCIA
ODSTRÁNENIA BAKTÉRIÍ

Naše metódy dosahujú úspechy. Pri realizácií poskytujeme 100% garanciu odstránenia baktérií z rozvodu vody. V prípade výskytu baktérií po dezinfekcií opakovanú dezinfekciu máte zdarma!

Zničte 99.9% baktérií v pitnej vode za pár hodín!

Šoková dezinfekcia je mimoriadne účinný proces, ktorý rýchlo a efektívne odstraňuje škodlivé baktérie, vírusy a mikroorganizmy z rozvodov pitnej vody. 

Legionella, je baktéria, ktorá sa môže množiť v systémoch pitnej vody a spôsobiť vážne ochorenia, ako je legionárska choroba. 

Táto choroba je obzvlášť nebezpečná pre starších ľudí, osoby s oslabenou imunitou a chronicky chorých pacientov. Baktérie vo vode môžu tiež spôsobiť problémy ako sú gastrointestinálne ochorenia či kožné infekcie.

Ako prebieha dezinfekcia vody?

Obhliadka a kontrola systému

Pred samotnou dezinfekciou je potrebné vykonať dôkladnú kontrolu rozvodu pitnej vody, identifikovať potenciálne zdroje kontaminácie a pripraviť všetky potrebné materiály a nástroje na dezinfekciu.

Rýchle plánovanie termínu

Spoločne vyberieme najrýchlejší dostupný termín a Čas realizácie. Práce realizujeme aj v noci alebo cez víkendy aby sa minimalizovalo ohrozenie zdravia obyvateľov budovy.

Dezinfekcia rozvodov vody

Dezinfekčný roztok sa aplikuje do systému pitnej vody v koncentrácii, ktorá je dostatočná na zničenie všetkých prítomných mikroorganizmov. Tento roztok sa nechá pôsobiť určitý čas, aby zabezpečil maximálnu účinnosť dezinfekcie.

Analýza vody a uvedenie do prevádzky

Po dezinfekcii je dôležité vykonať kontrolné odbery vzoriek vody na overenie účinnosti dezinfekcie. Voda je po ukončení prác pitná a budova je ale okamžite pripravená na bežnú prevádzku bez rizika. 

Vykonáme detailnú analýzu vášho vodovodného systému, identifikujú riziká a navrhnú optimálne riešenia.

Používame najúčinnejšie dezinfekčné metódy účinné voči všetkým patogénom a zabezpečíme čistotu celého systému.

Zdarma navrhneme trvalé riešenie a dlhodobú úpravu vody pre udržanie vašej budovy v bezpečí.

Kontaktujte nás teraz s konzultáciou zadarmo

Zistite viac o šokovej dezinfekcii rozvodu pitnej vody a ako môže pomôcť pri výskyte legionell a kultivovateľných mikroorganizmov. Kontaktujte nás pre rýchle a efektívne riešenie.

Čo sme urobili a ako sme pomohli iným

Overte si účinky našich aktivít u predchádzajúcich klientov a zistite, ako dosiahli najvyššiu kvalitu vody vďaka generátoru iónov striebra a medi.

Kúpele Piešťany

Spoločnosť WATER TECHNOLOGY nám pomohla vyriešiť závažný problém s výskytom baktérií Legionella v našich vodovodných systémoch. Ich systém Bifipro využívajúci ionizáciu medi a striebra sa ukázal ako veľmi účinný. Za tri mesiace sa nám podarilo eliminovať značné množstvo týchto nebezpečných baktérií.

Oceňujeme profesionálny prístup tímu WATER TECHNOLOGY a efektívnosť ich modernej technológie. Vďaka ich riešeniu máme teraz bezpečnú a čistú vodu, čo je kľúčové pre naše kúpele a zdravie našich klientov.

Mgr. Marcela Tekulová

Vedúci balneotechnik

AUPARK - Bratislava

WATER TECHNOLOGY nám poskytla efektívne riešenie problémov s kvalitou vody v našom nákupnom centre. Ich komplexný prístup zahŕňal šokovú dezinfekciu a implementáciu systému ionizácie medi a striebra.

Výsledky sú vynikajúce – od zavedenia systému nemáme žiadne opakované problémy s kvalitou vody. Údržba je jednoduchá a efektívna.

Oceňujeme profesionalitu tímu WATER TECHNOLOGY a ich schopnosť prispôsobiť sa našim špecifickým potrebám.

Michal Antal

Property Maintenance, Purchasing & Sustainability Manager

OTÁZKY A ODPOVEDE

Najčastejšie otázky ohľadom dezinfekcie a čistenia potrubia

Šoková dezinfekcia rozvodu pitnej vody je proces intenzívneho čistenia, ktorý sa vykonáva s cieľom eliminovať legionelly, kultivovateľné mikroorganizmy a iné patogény z vodného systému budovy. Používame silné dezinfekčné prostriedky, ktoré rýchlo a účinne čistia celý rozvod vody.

Šoková dezinfekcia je potrebná, keď sa vo vode nachádzajú škodlivé mikroorganizmy, ako sú legionelly, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Taktiež je vhodná v prípadoch, keď hrozí kontaminácia vody a následné ohrozenie zdravia ľudí.

Frekvencia šokovej dezinfekcie závisí od konkrétnych podmienok v budove a od rizika kontaminácie. Vo všeobecnosti sa odporúča vykonať dezinfekciu pri objavení legionell alebo iných nebezpečných mikroorganizmov, alebo preventívne raz ročne.

Áno, šoková dezinfekcia je bezpečná, ak je vykonaná profesionálmi. Naši odborníci používajú schválené a bezpečné dezinfekčné prostriedky a dodržujú všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, aby zabezpečili, že proces je bezpečný pre všetkých užívateľov vody.

Dĺžka procesu závisí od veľkosti a komplexnosti vodného systému, ale zvyčajne trvá od niekoľkých hodín do jedného dňa. Po ukončení dezinfekcie sa vykonáva monitoring kvality vody, aby sa zabezpečila jej bezpečnosť.

Príznaky kontaminácie môžu zahŕňať zápach z vody, zmeny vo farbe alebo chuti vody, alebo zvýšený výskyt respiračných ochorení medzi užívateľmi vody. Ak máte podozrenie na kontamináciu, je dôležité okamžite kontaktovať profesionálov na vykonanie analýzy a dezinfekcie.

Vykonanie šokovej dezinfekcie vyžaduje odborné znalosti a špeciálne vybavenie. Neodporúčame pokúšať sa o to samostatne, pretože nesprávne vykonaná dezinfekcia môže byť neúčinná a potenciálne nebezpečná.

Cena šokovej dezinfekcie závisí od veľkosti a komplexnosti vodného systému. Pre presný cenový odhad nás prosím kontaktujte na bezplatnú konzultáciu, kde zohľadníme všetky špecifiká vášho projektu.

Šokovú dezinfekciu si môžete objednať jednoducho telefonicky alebo prostredníctvom nášho online formulára. Naši odborníci s vami prejdú všetky potrebné kroky a naplánujú optimálny termín pre vykonanie dezinfekcie.

 

PRACUJEME PO CELOM SLOVENSKU

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!
Telefonický nás môžete kontaktovať v
čase od 8:00-19:00.

Čo je to Legionella?

Ponúkame komplexné riešenia na kontrolu Legionelly vrátane pokročilých monitorovacích systémov, AI analýz a cenovo dostupných produktov na úpravu vody. Naše riešenia sú navrhnuté tak, aby sa ľahko integrovali s vašimi existujúcimi systémami a zabezpečili dlhodobú ochranu.

Čo je termická dezinfekcia a aké sú jej riziká?

Nesprávne vykonaná termická dezinfekcia nie je len strata peňazí, ale aj časová a technická záťaž. Voda sa síce prehreje, systém degraduje, no baktérie sa často nezničia. Prehriatie zásobníka je v mnohých prípadoch viac programom “legionella” než “antilegionella”. Aj keď sa v zásobníku baktérie zničia, nesprávne navrhnuté rozvody teplej vody umožnia Legionelle rásť na koncových miestach, kde teplota vody dosiahne ideálnych 40-50°C.

Celý článok »

Rodičia, pozor na legionellu – ako ochrániť deti na letných táboroch

Leto je obdobím, kedy deti často cestujú na výlety, tábory a detské zájazdy. Ako rodičia sa snažíme zabezpečiť, aby mali naše deti čo najlepšie a najbezpečnejšie zážitky. Jedným z kritických aspektov, ktorý by sme nemali podceňovať, je kvalita vody v ubytovacích zariadeniach. Legionella, nebezpečná baktéria, ktorá sa môže šíriť vodou, predstavuje reálne riziko, ktoré môže ohroziť zdravie našich detí. Preto je dôležité, aby sme ako rodičia aktívne kontrolovali a overovali hygienické podmienky v miestach, kde sa budú naše deti zdržiavať.

Celý článok »

Ako Slovensko zaostáva v prevencii legionárskej choroby

Sedíte v pohodlí svojho domova, keď zrazu počujete v televíznych správach alebo čítate na internete o novom výskyte nebezpečných baktérií v pitnej vode nemocnice. Ako je možné, že sa baktérie objavili v pitnej vode, ktorá by mala byť prísne kontrolovaná? Nikdy ste o takých baktériách nepočuli, no teraz je to veľký problém. V zahraničí existuje množstvo riešení a kontrol na zabezpečenie bezpečnej vody. Ale ako je na tom Slovensko? Sme pripravení na boj proti baktériám v pitnej vode a vieme vôbec, kde začať? Odpoveď vás môže prekvapiť, a bohužiaľ, možno ani nie…

Celý článok »
Simplifying IT
for a complex world.
Platform partnerships