RIEŠENIA

Čistenie kúrenia

Objednať analýzu potrubia

Čistenie podlahového kúrenia aj radiátorov od mechanických nečistôt a kalov

Kompletné hydraulické vyregulovanie kúrenia a optimalizácia celého systému

Inštalácia magnetických filtrov do kúrenia

Riešenie havaríjnych stavov a výmena rozdeľvoačov pre optimálne vyregulovanie kúrenia

Máte doma zimu? Zdá sa vám, že už niečo nie je v poriadku?

Nekúri vám podlahovka alebo radiátory tak ako kedysi? Zdá sa vám, že platíte za kúrenie veľa? Máte studené miesta na podlahe? Žiaden strach naši technici problém vyriešia, bez toho aby bolo potrebné kúrenie odstaviť na dlhšiu dobu.

Studené alebo nefunkčné miesta v kúrení

Kombinácia vodného kameňa, hrdze a pilín z rôznych materiálov, môžu zhoršiť, alebo úplne zamedziť prietok v potrubí čo spôsobí, že teplá voda sa do radiatoru, alebo miestnosti jednoducho nedostane.

Časté výmeny obehového čerpadla alebo vibrácie

Obehové čerpadlo distribuuje a mieša teplú vodu v systéme. V prípade, že neustále čerpá vodu plnú kovových pilín a nečistôt dôjde k opotrebeniu jeho lamiel, nepríjemným zvukom či vibráciám.

Zvýšené náklady za plyn alebo elektriku na kúrenie

Zdá sa vám, že za kúrenie platíte každý rok viac a viac? Môže to byť spôsobené zvýšenou hustotou kvapaliny v kúrení a váš kotol musí pracovať dlhšie aby takúto vodu zohrial na požadovanú teplotu.

Rozlúčte sa s vysokými nákladmi a nefunkčným kúrením

Vykurovací systém je vytvorený z množstva rôznych materiálov a následkom vysokých teplôt sa z potrubia uvoľňujú nečistoty.

Systém vyčistíme od mechanických nečistôt, odvzdušníme, ochránime pred ďalším vznikom nežiadúcich problémov a zregulujeme tak aby sme optimalizovali celkový chod vykurovacieho systému.

Zatiaľ je u vás všetko v poriadku?

Ak stále nepociťujete žiaden problém, je lepšie systém aspoň preventívne vyčistiť a zabrániť tak komplikovaným čisteniam a opravám systemu. Nečakajte kým vám začne byť doma zima alebo kým vonku udrie -10°C.

Prečo je nutné preventívne čistiť rozvody kúrenia?

Zahusťovanie vody v systéme môžu úplne znemožniť prietok, čo spôsobí studené miesta v podlahovke či opotrebovanie obehového čerpadla. Zvýšenou hustotou vody sa predlžujeme aj celkový čas na zohriatie vody na požadovanú teplotu čo má za následok zvýšené náklady na ohrev vody.

Pravidelným čistením potrubia zbavíte vykurovací systém všetkých ťažkostí a získate stopercentnú istotu, že počas vykurovacej sezóny neostanete bez tepla. Po čistení príde na rad odvzdušnenie a regulácia systému tak, aby sa chod celého systému optimalizoval a aby podľa možností vydržal v perfektnej kondícii čo najdlhšie.

AKO ČASTO PODSTÚPIŤ ČISTENIE KÚRENIA?

Odporúčame systém čistiť v pravidelných intervaloch minimálne každý – až každý druhý rok.

Pri zanedbaní prevencie sa systém čistí ťažšie a je potrebné vymeniť rôzne komponenty systému, ktoré sa už zachrániť nedajú.

PRACUJEME PO CELOM SLOVENSKU

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!
Telefonický nás môžete kontaktovať v
čase od 8:00-19:00.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Najčastejšie otázky ohľadom dezinfekcie a čistenia potrubia

Dohodneme sa s vami na termíne. Obvykle dokážeme prísť do 48 hodín. Ak sa jedná o pohotovosť, prídeme v najskoršom možnom čase. Dohodneme sa s vami na najskoršom možnom termíne. Havarijné stavy vieme riešiť ešte v ten istý deň. Po príchode ihneď začneme identifikáciou problému. V prípade, že sa jedná o závažnejší problém (napr. poškodené potrubie), sme schopní okamžite realizovať alternatívne riešenie. Ak ide “len” o znečistenie, pokračujeme s čistením.

Po čistení nastavíme systém tak, aby bola jeho prevádzka čo najefektívnejšia. Vysvetlíme Vám prečo problém vznikol a ako je možné mu v budúcnosti predísť. Systém dopustíme inhibítorom a dezinfekciou aby voda v kúrení ostala čo najdlhšie bez vzniku usadenín a rias. Celkové čistenie trvá od 2 do 5 hodín pri bežnom zanesení.Odporúčame systém čistiť aspoň každé dva roky, tak aby sa predišlo drahším a časovo náročnejším čisteniam či výmenám komponentov.

Jednoduchšie problémy sa dajú vyriešiť už v priebehu niekoľkých hodín. Presný čas odstávky určíme po začatí prác. Počas čistenia nie je potrebná vaša prítomnosť a môžete sa venovať inej činnosti. Stačí nám prístup k potrebným častiam domu. Než odídeme, všetko po sebe upraceme a vrátime do pôvodného, no funkčného stavu.

Čistenie účtujeme v hodinovej sadzbe, dopravu a spotrebovaný materiál. Hodinová sadzba za čistenie kúrenia je 75€/hod* za prácu dvoch technikov. Doprava je účtovaná za cestu tam aj späť 0,8€/km*. Ceny čistenia je tiež riešená v jednoduchších systémoch fixnou čistkou 400€ + doprava. Stáva sa že je systém v poriadku a práca trvá 30min – v tomto prípade sa účtuje len „všimné“ za výjazd…

*Uvedené ceny sú bez DPH.

Áno, vieme, že každá sekunda prerušeného fungovania budovy pre vás znamená nespokojných užívateľov a neraz aj stratený zisk. Dokážeme preto rýchlo a efektívne riešiť i havarijné stavy a dostať vašu budovu do plne funkčného stavu. Poradíme vám, ako fungovať ekonomickejšie – či už vďaka efektívnejšiemu kúreniu, alebo ochrane rozvodov, batérií i spotrebičov pred poškodením znečistenou vodou.

VIAC K TÉME

Najnovšie články

Ako správne vybrať ponorné čerpadlo

Výber správneho čerpadla môže byť zložitý proces, najmä pre tých, ktorí s tým nemajú skúsenosti. Tento komplexný sprievodca vám pomôže pochopiť základné parametre a faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere ideálneho čerpadla pre vaše potreby. Či už potrebujete čerpadlo na zavlažovanie záhrady, zásobovanie domácnosti pitnou vodou alebo iný účel, tento článok vám poskytne užitočné informácie a praktické rady.

Read More »
Simplifying IT
for a complex world.
Platform partnerships