Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Dezinfekcia na báze polyméru je nezávadná, netoxická a šetrná k materiálom. Koncentrát má vlastnoti podobné vode, pričom chráni kovy pred koróziou a vytvára na povrchu tenký polymérový biocídny film, ktorý prenikne hlboko do povrchových pórov.

Tento film zaisťuje reziduálne antimikrobiálne pôsobenie po dobu až niekoľko mesiacov aj v čase keď sa dezinfekcia už nevykonáva a to po dobu až niekoľko dní či mesiacov v závislosti od povrchu a prostredia.

Dezinfekcia na báze polyméru

Na trh prinášame radu produktov so širokým využitím pre odbornú verejnosť. Na báze aktívnej látky PolyHMG sme vytvorili produkty vhodné na dezinfekciu rozvodov studenej a teplej pitnej vody, studní a vodných nádrží, dezinfekciu rozvodov vzduchotechniky, klimatizácií či povrchovú dezinfekciu podláh a stien s účinnosťou už v priebehu 1-3 hodín. “Produkty obsahujú čistý koncentrát polyhmg bez ďalšej pridanej chémie alkylyv, fenolov, alkoholov a iných toxických či karcinogenných látok.”

Silné biocidné účinky

PolyHMG je úplne nový typ polymérového čistiaceho a dezinfekčného prostriedku na báze aktívnej látky PHMG so všestranným použitím. Eliminuje všetky druhy baktérií, vírusov, húb (vrátane plesní) a rias. Jednou z najväčších výhod je jeho silná algicídna účinnosť (schopnosť odstraňovať a eliminovať riasy) aj pri nízkych koncentráciách. Je účinný na baktérie ako napríklad: TBC, Legionella Pneunophila, MRSA, Staphylococus Aureus, E.Coli, Pseudomas, hirae, Listeria Monocytogenes, H1N1, H5N1, Adenovirus, atď.

Nezávadný a šetrný k životnému prostrediu

Dezinfekcia s takmer neutrálnym pH (7,6-7,8) a pôsobí len na bunky baktérií či rias, pričom nevyvoláva podráždenie ani alergické reakcie u ľudí. Dezinfekcia je aktívna a neprchavá aj pri vysokých teplotách (účinnosť až do 250°C). PolyHMG dezinfekcia je biologicky rozložiteľná a je šetrná ako pri výrobe aj pri aplikácií k životnému prostrediu. Koncentrát si zachováva svoje biocidné vlastnosti aj po otvorení až niekoľko rokov bez straty účinnosti.

Potrebujete bližšie informácie? Zavoláme Vám!

Odstránenie príčiny

Po vyčistení systému a zistení príčiny prečo sa systém upchal sa snažíme problém odstrániť a navrhuť riešenie ako kúrenie udržať čo najdlhšie bez problémov a efektívne.Jedným z riešením je napríklad montáž filtrov, automatického dopúštania systému alebo automatického odvzdušňovacieho ventilu. Napriek tomu, že väčšina výrobcov kotlov odporúča inštaláciu magnetického filtra pre zachytávanie kovových častíc, často sa v systéme nenachádza. Súčasťou čistenia býva preto rovnako aj montáž vyššie spomenutých komponentov, pokiaľ to je možné.

Aktívne vyhľadáva baktérie

Vďaka zloženiu a molekulárnej štruktúre možno produkty na báze polyméru považovať za nano technológie. Na aplikovanom povrchu vytvára polymér tenkú no vzdušnú ochrannú vrstvu s biocidnými vlastnosťami a naďalej chráni povrchy pred baktériami či plesňami. Pravidelnou aplikáciou sa polymérna vrstva obnovuje a zväčsuje PolyHMG je nabitý pozitívnym nábojom, ktorý aktívne priťahuje negatívny náboj na povrchu bunečných stien mikroorganizmov – narušuje osmotickú rovnováhu a zabíja všetky mikroorganizmy.

Deštrukčný proces bunky stafilococus aureus po 10 minútach

Polymér nevytvára nehostinné prostredie, ale práve naopak bunky aktívne vyhľadáva a eliminuje. Pri kontakte s bunkou ju obalí, zamedzí jej dýchaniu a narúša jej cytoplazmatickú membránu. Bunka sa stane nestabilnou a nastáva bunečná smrť. Vďaka tejto vlastnosti nie sú bunky mikróbov schopné vyvinúť rezistenciu na látky na báze polyméru.

PRACUJEME PO CELOM SLOVENSKU

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!
Telefonický nás môžete kontaktovať v
čase od 8:00-19:00.

Články na túto tému

Ako správne vybrať ponorné čerpadlo

Výber správneho čerpadla môže byť zložitý proces, najmä pre tých, ktorí s tým nemajú skúsenosti. Tento komplexný sprievodca vám pomôže pochopiť základné parametre a faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere ideálneho čerpadla pre vaše potreby. Či už potrebujete čerpadlo na zavlažovanie záhrady, zásobovanie domácnosti pitnou vodou alebo iný účel, tento článok vám poskytne užitočné informácie a praktické rady.

Read More »

Čo je termická dezinfekcia a aké sú jej riziká?

Nesprávne vykonaná termická dezinfekcia nie je len strata peňazí, ale aj časová a technická záťaž. Voda sa síce prehreje, systém degraduje, no baktérie sa často nezničia. Prehriatie zásobníka je v mnohých prípadoch viac programom “legionella” než “antilegionella”. Aj keď sa v zásobníku baktérie zničia, nesprávne navrhnuté rozvody teplej vody umožnia Legionelle rásť na koncových miestach, kde teplota vody dosiahne ideálnych 40-50°C.

Read More »
Simplifying IT
for a complex world.
Platform partnerships