Zdá sa vám, že váš kotol, podlahové kúrenie či radiátory už nekúria tak ako kedysi? Zvýšený obsah nečistôt, hustá voda či zlé nastavenie a vyregulovanie systému môže znížiť funkčnosť alebo kúrenie z prevádzky úplne vyradiť. Práve vtedy je systém potrebné prečistiť, skontrolovať a zregulovať tak aby sa predišlo úplnému výpadku kúrenia v dome či v budove. Čo to pre vás znamená a ako dlho to trvá?

Obhliadka / identifikácia problému

Pri čistení kúrenia nepozeráme a neriešime iba prejavy v systéme, ale snažíme sa odstrániť a vyriešiť problém priamo pri zdroji. Často je dostatočná aj len fotka kotolne či rozdeľ ovača podlahového kúrenia, pre zistenie potencionálneho problému. Pri väčších alebo komplikovaných systémoch je už obhliadka potrebná, alebo spojená už priamo s prácami potrebnými na prípravu pre čistenie. Problémy môžu byť vzniknuté nielen zlou reguláciou prietoku ale aj použitím rôznych materiálov v systéme. Problém sa snažíme identifikovať čo najskôr a následne podľa toho zvoliť typ čistenia alebo prípadné zmeny v systéme tak, aby sa komplikáciám v budúcnosti predišlo.

“Pri čistení sa otestujú všetky komponenty pri plnej záťaži čím sa prejavia aj drobné úniky či chyby v systéme.”

Pripojenie systému

Obyčajné prepláchnutie systému čistou vodou je v kritických prípadoch neúčinné a je potrebné použiť technológiu pre zvýšenie prietoku a odstránenie zaseknutých nečistôt v rozvode. Do systému sa potrebujeme pripojiť na prívode aj na spiatočke. Prakticky nezáleží aká je to dimenzia pokiaľ je priestor vždy si pripojenie zredukujeme na dimenziu aká je potrebná.V prípade, že v systéme nie sú vývody, je potrebné pripojenie pripraviť. Takáto úprava pri bežnom systéme nezaberá dlho a zaobíde sa bez väčších zmien.

Čistenie systému

Na samotné čistenie používame stroje REMS Multi-Push a REMS Solar prípadne naše vlastné technológie. Niekedy je postačujúce pripojenie iba jedného stroja, inokedy sú potrebné obidva súčasne. Nižšie nájdete video, na ktorom uvidíte ako čistenei vyzerá. Pri čistení používame špeciálnu chémiu pre čistenie kúrenie, ktorá pomáha nečistoty uvoľniť a následne vodu ošetríme chémiou, ktorá stabilizuje pH a vlastnosti vody v systéme. V prípade podlahového kúrenia sa čistí každá vetva samostatne a rovnako aj radiátory. Pri centrálnom kúrení je možne´vyčistiť aj každý radiátor samostatne, často však závisí od toho, ako je systém zapojený.

Chcete pomôcť s čistením kúrenia? Nechajte nám na Vás kontakt a my sa Vám ozveme!

Odstránenie príčiny

Po vyčistení systému a zistení príčiny prečo sa systém upchal sa snažíme problém odstrániť a navrhuť riešenie ako kúrenie udržať čo najdlhšie bez problémov a efektívne.Jedným z riešením je napríklad montáž filtrov, automatického dopúštania systému alebo automatického odvzdušňovacieho ventilu. Napriek tomu, že väčšina výrobcov kotlov odporúča inštaláciu magnetického filtra pre zachytávanie kovových častíc, často sa v systéme nenachádza. Súčasťou čistenia býva preto rovnako aj montáž vyššie spomenutých komponentov, pokiaľ to je možné.

Zregulovanie a nastavenie systému

Po čistení nastavíme systém tak, aby bola jeho prevádzka čo najefektívnejšia. Vysvetlíme Vám prečo problém vznikol a ako je možné mu v budúcnosti predísť. Systém dopustíme inhibítorom a dezinfekciou aby voda v kúrení ostala čo najdlhšie bez vzniku usadenín a rias.

Celkové čistenie trvá od 2 do 5 hodín pri bežnom zanesení. Odporúčame systém čistiť aspoň každé dva roky, tak aby sa predišlo drahším a časovo náročnejším čisteniam či výmenám komponentov. Prvé príznaky, že je systém potrebné vyčistiť sú napríklad:

  • Búchanie a klepanie v radiátoroch / trubkách
  • Slabá výhrevnosť
  • Studené miesta na podlahe
  • Vyššie prevádzkové náklady na kúrenie
  • A mnoho ďalších…

V prípade, že pociťujete niektorý z problémov stačí nám napísať alebo zatelefonovať, radi si s vami dohodneme termín a privediem späť teplo domova.

PRACUJEME PO CELOM SLOVENSKU

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!
Telefonický nás môžete kontaktovať v
čase od 8:00-19:00.

Články na túto tému

Ako správne vybrať ponorné čerpadlo

Výber správneho čerpadla môže byť zložitý proces, najmä pre tých, ktorí s tým nemajú skúsenosti. Tento komplexný sprievodca vám pomôže pochopiť základné parametre a faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere ideálneho čerpadla pre vaše potreby. Či už potrebujete čerpadlo na zavlažovanie záhrady, zásobovanie domácnosti pitnou vodou alebo iný účel, tento článok vám poskytne užitočné informácie a praktické rady.

Read More »

Čo je termická dezinfekcia a aké sú jej riziká?

Nesprávne vykonaná termická dezinfekcia nie je len strata peňazí, ale aj časová a technická záťaž. Voda sa síce prehreje, systém degraduje, no baktérie sa často nezničia. Prehriatie zásobníka je v mnohých prípadoch viac programom “legionella” než “antilegionella”. Aj keď sa v zásobníku baktérie zničia, nesprávne navrhnuté rozvody teplej vody umožnia Legionelle rásť na koncových miestach, kde teplota vody dosiahne ideálnych 40-50°C.

Read More »
Simplifying IT
for a complex world.
Platform partnerships